Apteka Vera
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bioderma Sébium Sensitive 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml
 
 
 
 
 
 

Bioderma Sébium Sensitive 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml

 
 
 
1172Ден
 

Bioderma Sébium Sensitive е специјално формулиран за навлажнување и смирување на чувствителната кожа склона на акни:

  • - Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и патентот Fluidactiv™ (Seborestore технологија) биолошки го балансира составот на себум.
  • - Комплексот Inflastop™ ги елиминира воспалените акни и црвенилото, кои може да предизвикаат појава на флеки.
  • - Високата концентрација на глицерин овозможува непосредна и долготрајна хидратација.
  • - Прашоците за матирање во комбинација со цинк помагаат да се отстрани прекумерниот сјај.
:
 
 

Bioderma Sébium Gel moussant нежно ја чисти кожата, без да ја исуши: заедно со цинк сулфат и бакар сулфат, го чисти епидермисот, го намалува бројот на неправилности и го ограничува лачењето на себум. Неговата екстремно нежна формула без сапун ја почитува рамнотежата на кожата: одржува физиолошка pH вредност. Патентираниот природен комплекс го подига прагот на толеранција на кожата.

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest