Apteka Vera
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bioderma Sébium Global 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml
 
 
 
 
 
 

Bioderma Sébium Global 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml

 
 
 
1192Ден
 

Bioderma Sébium Global е специјално формулиран за кожа склона кон акни, биолошки да дејствува врз причините (1) и последиците (2) на сериозните неправилности:

1) оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и патентот Fluidactiv™ (Seborestore technology) биолошки го ребалансира составот на себумот.

2) комбинација на правилно дозирани дерматолошки активни состојки - АХА естри, салицилна киселина и лимонска киселина - ги чисти порите и ја измазнува текстурата на кожата.

Еноксолонот ја смирува кожата и го намалува црвенилото.

Цинк глуконат го регулира сјајот.

Глицеринот ја навлажнува кожата и дава чувство на удобност

:
 
 

Bioderma Sébium Gel moussant нежно ја чисти кожата, без да ја исуши: заедно со цинк сулфат и бакар сулфат, го чисти епидермисот, го намалува бројот на неправилности и го ограничува лачењето на себум. Неговата екстремно нежна формула без сапун ја почитува рамнотежата на кожата: одржува физиолошка pH вредност. Патентираниот природен комплекс го подига прагот на толеранција на кожата

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ooohhh... you may have just missed this one. Fill out the form below and we'll get back to you as soon as it's back in stock!

 
*
 
*