Apteka Vera
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wishlist
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bioderma Sébium Global 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml
 
 
 
 
 
 

Bioderma Sébium Global 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml

 
 
 
1192Ден
 

Bioderma Sébium Global е специјално формулиран за кожа склона кон акни, биолошки да дејствува врз причините (1) и последиците (2) на сериозните неправилности:

1) оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и патентот Fluidactiv™ (Seborestore technology) биолошки го ребалансира составот на себумот.

2) комбинација на правилно дозирани дерматолошки активни состојки - АХА естри, салицилна киселина и лимонска киселина - ги чисти порите и ја измазнува текстурата на кожата.

Еноксолонот ја смирува кожата и го намалува црвенилото.

Цинк глуконат го регулира сјајот.

Глицеринот ја навлажнува кожата и дава чувство на удобност

:
 
 

Bioderma Sébium Gel moussant нежно ја чисти кожата, без да ја исуши: заедно со цинк сулфат и бакар сулфат, го чисти епидермисот, го намалува бројот на неправилности и го ограничува лачењето на себум. Неговата екстремно нежна формула без сапун ја почитува рамнотежата на кожата: одржува физиолошка pH вредност. Патентираниот природен комплекс го подига прагот на толеранција на кожата

 
 
Share on Facebook
Tweet
Share On Google Plus
Share On Pinterest