Промоции

Bioderma Sébium Sensitive 30ml + Bioderma Sébium Gel Moussant 200ml

1.172ден

Bioderma Sébium Sensitive е специјално формулиран за навлажнување и смирување на чувствителната кожа склона на акни:

  • - Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и патентот Fluidactiv™ (Seborestore технологија) биолошки го балансира составот на себум.
  • - Комплексот Inflastop™ ги елиминира воспалените акни и црвенилото, кои може да предизвикаат појава на флеки.
  • - Високата концентрација на глицерин овозможува непосредна и долготрајна хидратација.
  • - Прашоците за матирање во комбинација со цинк помагаат да се отстрани прекумерниот сјај.

Dr. Wolz Zell Oxygen Plus сируп

565ден

Dr. Wolz Zell Oxygen Plus Dr Wolz, Овозможува комплетно искористување на кислородот во клетките, заштита од оксидативен клеточен стрес, прочистување на телото и задоволување на сите потреби на Вашиот организам.

MULTI ESSENCE Витамин Д3 2000 IU

211ден

Состав

Витаминот Д е липосолубилен витамин којшто се синтетизира во кожата под дејство на УВ-светлина.Тој се претвора во 25 (OH) D во црниот дроб и понатаму до активната форма (калцитриол 1,25 (OH)2 D) во бубрезите или во другите органи. Вклучен е во метаболизмот на коските, ја зголемува апсорпцијата на калциумот од цревата, но, исто така, има и многу важна улога во нормалниот имунолошки одговор. Витаминот Д врши имуномодулаторни активности. Постојат студии коишто ја демонстрираат неговата улога во зголемувањето на способноста на вродениот имунолошки систем да се бори против патогените микроорганизми.

  • Витаминот Д достигнува најниско ниво во текот на зимските месеци и затоа научниците често го нарекуваат „сезонски стимул“, бидејќи ниските нивоа на витамин Д се поврзани со зголемена појава на респираторни инфекции.
  • Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Витаминот Д придонесува за нормална мускулна функција.
  • Витаминот Д придонесува за одржување здрави коски

MULTI ESSENCE Имуно

417ден

Состав

Една ќесичка MULTI ESSENCE Имуно содржи 500 mg Витамин Ц, 15 mg Цинк, 100 μg Селен, 10 μg (400 IU) Витамин Д, 9 μg Витамин Б12.

Дејство

Микрогранулите за директна примена MULTI ESSENCE ИМУНО го обезбедуваат потребното количество витамини и минерали, со цел да се задоволат зголемените потреби на организмот.

NOVODALIN B17/Amygdalin 500 mg таблети

6.546ден

„Автентичен мексикански екстракт од амигдалин“ произведен со внимателно контролиран процес на екстракција, со што се постигнува неговата висока моќ и извонреден квалитет.

Omnikum Vitamin C 1000mg

580ден

Omnikum Vitamin C 1000mg се таблети со Витамин Ц и екстракт од шипка. Во едно пакување има 75 таблети, доволни за 2 месеци и 15 дена. Таблетите чувајте ги на суво место на температура од 25°С, заштитени од светлина, како и на позиција недостапна за деца. Таблетите се наменети за возрасни лица.

Фармацевтска форма: таблети.

ORTHOMOL IMMUN вијали

4.128ден

Orthomol® Immun е комбинација на витамини, елементи во трагови и фитонутриенти за зајакнување и подршка на имуниот систем. Пакување од 30 вијали (течност за пиење) од 20ml плус две таблети

PROSPAN Сируп 100 мл

Prospan се користи за симптоматски третман на хронични воспалителни бронхијални болести и при акутно воспаление на дишните патишта придружено со кашлица.

Делува како експекторанс, бронхоспазмолитик и ја ублажува кашлицата.

Пакување: 100 мл.

063

Брза и безбедна испорака

065

Заштита на приватност

067

Сигурно плаќање


КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ

Прашања? Коментари? Ние сме тука за да помогнеме! Едноставно пополнете го овој формулар, и веднаш ќе бидеме во контакт.